Missä mennään?

Nuoret jäsenet haluavat Teollisuusliiton toteutuvan

On katsottava rohkeasti eteenpäin, tavoiteltava työväestölle parempia oloja ja kehitettävä yhteiskuntaa suuntaan, joka haluaa pitää kaikista huolta. Nuoret tahtovat uuden Teollisuusliiton ja kokevat sen olevan merkittävin työntekijöiden edunvalvontaa parantava hanke lähihistoriassa.

MINUN TEAM-LIITTONI

Nuorten alueelliset tilaisuudet

Koulutusaiheena on TEAM liittosi nyt ja tulevaisuudessa liittofuusion myötä. Liiton alojen esittelyvideo. Käydään läpi ihan tavalliseen työpäivään liittyviä asioita, työhyvinvointia ja liiton näkyvyyttä työpaikalla. Alueesi nuorisojaostolaiset kertovat omia liittokokemuksiaan.

Koulutus alkaa lounaalla klo 12 ja kestää iltapäivällä klo 16.00. Tämän jälkeen yhdessä jotain kivaa illanviettoa ja päivällinen, ohjelma vaihtelee paikkakunnittain.

Koulutuspaikat ja ajat:

Tampere, Torni hotelli 8.4. klo 12.00 alkaen. Illanvietto yhdessä Pirkanmaan alueen fuusiokumppaneiden nuorten kanssa. Lisätietoja Veera Hakanperä tai Maija Vikkula veera.hakanpera@gmail.com tai  maija.vikkula@gmail.com

Helsinki, Liiton toimisto (alustava) 22.4. klo 12.00 alkaen. Lisätietoja Anniina Pekki tai Otto Niinivirta anniina.pekki@orion.fi tai otto.niinivirta@gmail.com

Kuopio, Sokos Hotel Puijonsarvi 6.5. klo 12.00 alkaen. Illanvietto keilausta keskustan Bowldinerissa, ja päivällinen. Lisätietoja Sakari Laitinen tai Mikael Ojomaa sakari.i.j.laitinen@gmail.com tai mikael.ojomaa@gmail.com

Turku, Hotel Hamburgerbörs 13.5. klo 12.00 alkaen. Iltaohjelmassa opastettu olut-tasting ravintola Teerenpelissä. Lisätietoja Mikko Koskinen tai Eetu Väkiparta mikko.koskinen_@hotmail.com tai eetuvakiparta@dnainternet.net

Oulu, Sokos Hotel Arina (2.9 klo 12.00 alustava) Lisätietoja myöhemmin.

Ilmoittautumiset jäsensivujen kautta.

 

www.kesaduunari.fi

Nuorten kesäduunari-info on auki – kysyminen kannattaa

Kesäduunari-info on auki elokuun loppuun asti. Neuvoja voi kysyä numerosta 0800 179 279 ja kesäduunari-sivustolta. Keskustelu käy myös Facebookissa.

Puhelinpalvelu on avoinna maanantaista perjantaihin kello 9–15. Neuvontaa saa suomeksi, ruotsiksi ja englanniksi. Palveluun voi soittaa nimettömänä.

TEAM Facebookissa